Rajd Arado 2016

Trwają przygotowania do Rajdu Arado, nagrodzonego przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego jako największe wydarzenie turystyczne regionu w roku 2015.

W tym roku tematem przewodnim Rajdu Arado będzie z jednej strony poszukiwanie dolnośląskiego złota, w tym słynnego, ukrytego gdzieś w Sudetach depozytu wrocławskiego, który w kwietniu 1945 r. wyjechał ze stolicy województwa w kierunku Berlina i do tej pory nie został odnaleziony. Drugą ważną kwestią będzie pochylenie się nad losami żołnierza polskiego, który przelewał krew niemal na wszystkich frontach ostatniego, globalnego konfliktu. Temu ostatniemu służyć mają przede wszystkim prezentacje i pokazy dynamiczne sprzętu, w tym zabytków lotniczych związanych z Polskimi Siłami Powietrznymi, podczas zaplanowanego na ostatni dzień Rajdu, pikniku historycznego w Jeleniej Górze.

Nowością tegorocznej edycji Rajdu Arado będą I Międzynarodowe Zawody Sportowe Grup Rekonstrukcji Historycznej, które w poniedziałek 2 maja trwać będą w Kamiennej Górze.

Przypominamy, iż czadrow.pl jest jednym z mediów relacjonujących to wielkie wydarzenie o charakterze historyczno-edukacyjnym. Również w tym sezonie na Rajdzie Arado nie zabraknie „Czadrowa”. Relację z wydarzenia będzie można obejrzeć na naszym serwisie.

Zapraszamy do naszych relacji: Rajd Arado 2015, Rajd Arado 2014, Rajd Arado 2013.
Wszystkie wpisy dotyczące tego wydarzenia dostępne w tagach arado.

75083

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s