Galeria

Kino za Rogiem

Dziś dnia 5 stycznia 2016 roku w Krzeszowie odbyło się uroczyste spotkanie inaugurujące działalność Kina za Rogiem. Uroczystość otwarcia prowadził Patryk Straus – Wójt Gminy Kamienna Góra, Arkadiusz Wierciński – przedstawiciel Biura Promocji Gminy Kamienna Góra i Dyrektor Domu Kultury w Krzeszowie. Gościem specjalnym był Grzegorz Molewski – inicjator projektu Kino za Rogiem.

Przed końcem ubiegłego roku odebrano prace budowlane związane z dostosowaniem pomieszczenia, a także wykonano montaż i konfigurację sprzętu audiowizualnego stanowiącego prawdziwe serce sali kinowej, która znajduje się w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Kamienna Góra.

Bilety do Kina za Rogiem i wszelkie inne informacje można uzyskać pod nr tel. 75 610 60 62, osobiście w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Kamienna Góra lub za pomocą oficjalnej strony na facebooku.

Kino za Rogiem to alternatywna propozycja zaspokajania potrzeb kulturowych. W dużych aglomeracjach rolą Kina za Rogiem jest przede wszystkim poszerzenie możliwości kontaktu ze sztuką filmową poprzez udostępnianie filmów rzadko lub nigdy nie trafiających do multipleksów. W małych miasteczkach i wsiach jest to idea przywracania mody na oglądanie filmów w kinie. Alternatywa polega również na tym, że nie tylko animator kina, ale także widz ma wpływ na dobór repertuaru. W Kinie za Rogiem można obejrzeć nie tylko filmy, ale też transmisje na żywo wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s