Mike Russell feat. Kłos & Dąbrowski

Centrum Kultury w Kamiennej Górze zaprasza na niezwykły koncert Mike Russell feat. Kłos & Dąbrowski, który odbędzie się 05.11.2015 roku.

Amerykański gitarzysta Mike Russell wystąpi w sekstecie wraz z polskimi muzykami. Zespół łączący jazzowo – soulowo – funkowe brzmienia, które podkreśla sekcja dęta i instrumenty klawiszowe.

Muzycy wchodzący w skład zespołu Kłos & Dąbrowski Project są inicjatorami koncertów z zagranicznymi muzykami jazzowymi oraz bluesowymi. W Kamiennej Górze wystąpią z Mike’em Russellem – amerykańskim gitarzystą, wokalistą i kompozytorem często opisywanym jako muzyczne połączenie Georga Bensona, Ala Mac Kaya z dodatkiem wrażliwości B.B Kinga. Mike Russell był założycielem jazz-rockowej formacji Walter Forest, która w latach siedemdziesiątych współpracowała z Andym Warholem. Wielkim sukcesem w karierze kompozytorskiej Russella była płyta „BLACK WOMAN” nagrana przez Glorię Taylor i nagrodzona statuetką GRAMMY. W 1996 roku Mike Russell założył zespół o nazwie MIKE RUSSELL BAND. Występował z ikonami sceny muzycznej jak: Eddie Harris oraz Billy Bang. Obecnie jest członkiem oraz współautorem zespołu BLACK HERITAGE – zespół koncertuje w Stanach Zjednoczonych oraz Europie.

mike_russel

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s