Galeria

Afrykarium – ZOO Wrocław

Na serwisie czadrow.pl prezentujemy relacje z ciekawych miejsc i wydarzeń w regionie. Staramy się prezentować miejsca warte uwagi w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od naszego sołectwa. Wybrane z nich znajdują się w grupie Poznaj nasz region. Tam można przekonać się w jak atrakcyjnym regionie Polski położone jest nasze sołectwo. W grupie tej zostały również zaprezentowane dwa ogrody zoologiczne. Jeden w czeskim Dvur Kralove i ZOO Farma w Łącznej, która w 2013 roku uzyskała status ogrodu zoologicznego.

Jak ogólnie wiadomo również w oddalonym Wrocławiu znajduje się ZOO i jest to najstarszy ogród zoologiczny w Polsce. Na szczególną uwagę zasługuje jednak znajdujący się na terenie ogrodu kompleks Afrykarium, który postanowiliśmy zaprezentować na naszym serwisie.
Jest to unikatowy na skalę światową i pierwszy tego typu obiekt w Polsce przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 milionów litrów wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo.

Obiekt podzielono na część zewnętrzną prezentującą wybrzeże Namibii w postaci dwóch basenów z plażami dla kotików afrykańskich oraz pingwinów przylądkowych rozdzielonych od siebie budynkiem w kształcie statku, w którym ulokowano restauracje z tarasem widokowym oraz część wewnętrzną z budynkiem, w którym prezentowane są ekspozycje czterech biotopów:

Fauna plaży i rafy koralowej Morza Czerwonego z basenem.
Fauna Afryki Wschodniej z basenem hipopotamów nilowych oraz rybami jezior Malawi i Tanganika.
Fauna Kanału Mozambickiego z basenem prezentująca m.in. płaszczki i rekiny brunatne.
Fauna dżungli Konga z basenami manatów i krokodyli nilowych oraz ptakami.

Cały kompleks liczy 19 akwariów, basenów i zbiorników o łącznej powierzchni 4,6 tys. m2 i pojemności ponad 15 milionów litrów wody. Budowa obiektu kosztowała 220 milionów złotych.
Zapraszamy do odwiedzenia tego kompleksu. Więcej informacji na oficjalnej witrynie Afrykarium.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s