Galeria

Szubienica

Prezentujemy kolejny etap tegorocznych prac archeologicznych na wzgórzu Kamiennej Góry, o czym pisaliśmy tutaj >>.
Dla przypomnienia informujemy, iż po sondażowym wykopie przeprowadzonym w 2012 roku na Górze Sądowej, zostały odkryte fundamenty dawnej szubienicy. Prace badawcze prowadzi Paweł Duma z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego przy wsparciu studentów. Wykopaliska przy szubienicy potrwają do 8 sierpnia br. Poinformujemy o ewentualnych wnioskach po przeprowadzonych badaniach.

Serwis czadrow.pl od początku uczestniczy w tym wydarzeniu. Z przebiegiem prac archeologicznych tego odkrycia, które rozpoczęto w 2012 roku można zapoznać się tutaj >>.

Jesteśmy jedynym serwisem, który prezentuje ciekawe i warte uwagi miejsca turystyczne w naszym regionie (w promieniu około 50 km. od gminy Kamienna Góra). Z wybranymi z nich, z zamkami i pałacami Pogórza Sudeckiego oraz zabytkami Krzeszowa można zapoznać się w poniższych galeriach. Zapraszamy do przeglądania.

poznajnaszregion  63502  65110

PS
Jeżeli zna ktoś miejsce w Czadrowie, które mogłoby kryć potencjalną ciekawą historię, na którym można by przeprowadzić wykopaliska, prosimy o taką informację. Zainteresujmy tym miejscem Pana Dumę z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s