Galeria

Uroczysta sesja Rady Gminy

W nietypowym miejscu obradowali dzisiaj (piątek, 12 czerwca) radni gminy Kamienna Góra. Obrady zwołano w sali rycerskiej kompleksu klasztornego w Krzeszowie.
Nie tylko miejsce obrad było wyjątkowe. Sesja miała uroczysty charakter, poświęcona było nadaniu tytułów honorowego obywatela gminy oraz 25. rocznicy pierwszych wyborów samorządowych.

Radni przyznali dwa tytułu honorowego obywatela. Wyróżniona w ten sposób została Anna Stochmal, od 1973 roku (42 lata) sołtys wsi Czadrów, współinicjatorka Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Społeczności Wiejskiej „Brama Czadrowska”, uczestniczka działań Stowarzyszenia Optymistów Krzeszowskich. Nawet odbierając nagrodę myślała o rozwoju swojej wsi – Mam nadzieję, że za mojej kadencji zakończony zostanie remont świetlicy – apelowała do radnych i wójta.

Drugie wyróżnienie trafiło do Stanisława Szmajdzińskiego, przez prawie 25 lat wójta gminy Kamienna Góra. Wybrany przez pierwszą radę w 1990 roku sprawował funkcje nieprzerwanie do 2014 roku, wybierany przez kolejne rady, a później bezpośrednio przez mieszkańców. W ciągu 10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej pozyskał 12 milionów złotych na rozwój gminy. Jest współzałożycielem konsorcjum „Szlak Cysterski na Dolnym Śląsku”. Był członkiem Konwentu Stowarzyszenia Gmin Polskich „Euroregion Nysa”. Nadal działa w samorządzie, jest radnym powiatowym. Po wysłuchaniu wielu pochlebnych opinii S. Szmajdziński przypomniał, że wójt odbiera nagrody i zbiera cięgi za pracę rady i urzędu.

– 25 lat to całe pokolenie – istnienie polskich samorządów terytorialnych podsumował obecny wójt Patryk Straus, który przypomniał, że podczas pierwszych wyborów miał 10 lat. Wybory do rad gminy odbyły się 27 maja 1990 roku. W gminie Kamienna Góra wybranych zostało 20 radnych, którzy wskazali zarząd gminy. Od 2002 roku wyborcy wybierają 15 radnych i wójta.

Podczas uroczystej sesji radni i sołtysi otrzymali pamiątkowe listy i medale. Radni i sołtysi poprzednich kadencji otrzymają podziękowanie za pracę na rzecz gminy pocztą.

tekst: powiatowa.info

Reklamy
By Artur Kubieniec Posted in Bez kategorii Otagowane

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s