Zebranie Stowarzyszenia Brama Czadrowska

Dziś dnia 29.05.2015 r. odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Brama Czadrowska.
Na spotkaniu wyłoniono kandydata do RDPP, którym jednogłośnie został mieszkaniec naszego sołectwa Jarosław Zerka.

Rada Działalności Pożytku Publicznego to tworzone ciało konstytucyjne o charakterze opiniodawczo-doradczym, które będzie działać przy Urzędzie Gminy Kamienna Góra. W skład RDPP wejdzie czterech przedstawicieli organizacji, którzy uzyskają największą ilość głosów po zgłoszeniu kandydatów. Kandydaci zostaną zgłoszeni przez organizacje pozarządowe działające w Gminie Kamienna Góra. Stowarzyszenie Brama Czadrowska również zgłasza swojego kandydata do RDPP.

Na spotkaniu został również poruszony temat zgłoszenia świetlicy w Czadrowie do udziału w programie społecznym Pracownie Orange. Ponieważ program Fundacji Orange nakłada na obdarowanych uczestników sporą listę obowiązków członkowie Stowarzyszenia Brama Czadrowska rozważając wszystkie za i przeciw zdecydowali złożyć wniosek.

W ramach programu Fundacja Orange bezpłatnie zakłada i pomaga prowadzić multimedialne świetlice w małych miejscowościach. Zwycięskie lokale zostaną wyposażone w komputery, bezpłatny dostęp do internetu, drukarki ze skanerami, konsole do gier, telewizory LCD z funkcją wyświetlania prezentacji oraz zestaw mebli. Przekazywane zostają również środki finansowane na odnowienie pomieszczenia oraz na oznakowanie lokalizacji. Fundacja Orange dba także o wsparcie techniczne, zabezpieczenia antywirusowe sprzętu, a opiekunom świetlic zapewnia merytoryczne wsparcie w postaci szkoleń, tutoriali, webinariów, wizyt studyjnych i grantów finansowych przez pierwsze dwa lata aktywności.

70776

Reklamy

2 comments on “Zebranie Stowarzyszenia Brama Czadrowska

  1. Tak, Paulinka jest członkiem Stowarzyszenia i działa na rzecz rozwoju społeczności wiejskiej w Czadrowie 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s