Pozdrowienia z Niemiec

Miło nam poinformować, iż co pewien czas otrzymujemy miłe słowa od internautów z całego świata, którzy odwiedzają naszą „czadrowską” witrynę. Tym razem skontaktował się z nami Ulrich Hönig z niemieckiego Meppen, położonego przy granicy z Holandią. Jego pradziadek Oswald Hönig był jednym z mieszkańców Czadrowa (Oberzieder). Urlich przesyła życzenia za co dziękujemy i również pozdrawiamy.

Na naszej stronie znajduje się książka adresowa mieszkańców Czadrowa (Obezieder) w latach 1911, 1925 i 1938. Książka dostępna tutaj >>.
Rzeczywiście w roku 1925 Oswald Hönig mieszkał w Czadrowie pod nr 1 a cała rodzina Hönig zamieszkiwała posesje 3, 4, 5, 19, co prezentuje poniższa grafika.

69365

Życzenia od Urlicha

Sehr geehrte Damen und Herren, ich würde mich freuen mit Ihnen Kontakt aufnehmen zu können. Mein Urgroßvater war in Oberzieder Nr. 1 der Scholtiseibesitzer. Oswald Hönig. Heinrich Hönig war Lehrer in Lindenau. Unsere Vorfahren stammen aus Schlesien. Alle Hönig aus Schlesien sind verwandt. Die Gebäude sind allerdings verschwunden.
Herzliche Grüße Ulrich Hönig

Reklamy

3 comments on “Pozdrowienia z Niemiec

  1. Drogie Panie i Panowie , jestem zadowolony z tego, że mogę się skontaktować z Państwem . Mój pradziadek był jednym z mieszkańców Czadrowa. Heinrich Hönig był nauczycielem w Lindenau (przyp. red.: gmina w kraju związkowym Brandenburgia, w powiecie Oberspreewald-Lausitz). Nasi przodkowie pochodzili ze Śląska . Cała rodzina Hönig związana jest ze Śląskiem .
    Z poważaniem Ulrich Hönig.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s