Galeria

Koncert – Vader

Dnia 28.02.2015 roku w świdnickim klubie Bolko odbył się koncert grupy Vader.
Vader to obok Behemoth najbardziej zasłużona na świecie polska kapela metalowa. Zespół z Olsztyna przeciera death metalowe szlaki od głębokich lat ‘80. Vader sprzedał tysiące płyt, zagrał koncerty na każdym skrawku naszego globu a ich wydawnictwa oferuje każdy szanujący się sklep muzyczny, czy to w Nowym Jorku, czy w Tokio czy na dalekiej Kamczatce. Zespół obecnie promuje ostatnią, doskonale przyjętą płytę „Tibi Et Igni” (Nuclear Blast Records).

Wydarzeniu w Świdnicy pikanterii dodał Ks. bp Ignacy Dec, ordynariusz diecezji świdnickiej, który wystosował apel, w którym sprzeciwiał się organizacji koncertu death metalowej grupy Vader. Do protestu dołączył również były wiceprezydent Świdnicy i obecny radny tego miasta. W klubie, gdzie miał zagrać Vader została nawet rozsypana sól egzorcyzmowana a wieczorem w świdnickim Kościele św. Krzyża odbyło się czuwanie modlitewne. Na nic zdały się protesty, Vader zagrał i dał świetny koncert a zebrana publiczność bawiła się wspaniale.

Jako support przed występem grupy Vader zagrali thrash metalowy In The Name Of God z Wałbrzycha oraz death metalowy Oblivion ze Strzegomia.

Wideo

Reklamy

4 comments on “Koncert – Vader

  1. I ta publiczność dzisiaj pójdzie do Kościoła.

    Ludzie sami nie wiedzą co czynią, i nie mają żadnych umiarów.

  2. Dlaczego jak się umieszcza komentarz na tym serwisie, to w pasku, gdzie jest data, ukazywana jest godzina wstecz, np. obecnie jest 11:55 am a komentarz pokazuje godzinę 10:55 am

  3. Publiczność pójdzie do kościoła jaaaaa. Przecież jedliśmy tam koty i paliliśmy krzyże Bolko jest zbrukane…Radzę poszukać piątej klepki…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s