Czadrów z protokołem HTTPS

Miło nam poinformować, iż nasza witryna czadrow.pl przeszła na szyfrowaną odmianę protokołu HTTP. Obecnie przed nazwą witryny znajduje się HTTPS (Hypertekst Transfer Protocol Secure). W tym przypadku komunikacja odbywa się na zasadzie szyfrowanego protokołu SSL, dzięki któremu nie ma możliwości przejęcia czy zmiany danych przesyłanych w ramach tego połączenia.
HTTPS działa domyślnie na porcie 443 w protokole TCP. Wywołania tego protokołu zaczynają się od https://, natomiast zwykłego połączenia HTTP od http://. Protokół HTTPS jest warstwę wyżej (na transporcie SSL), najpierw następuje więc wymiana kluczy SSL, a dopiero później żądanie HTTP. Powoduje to, że jeden adres IP może serwować tylko jedną domenę lub też tylko subdomeny danej domeny, jak w naszym przypadku czadrow.wordpress.com.
Małym minusem protokołu HTTPS jest dłuższy czas wczytywania zasobów strony niż w przypadku HTTP, jednak takie szyfrowanie danych poważnie zwiększa bezpieczeństwo danej witryny.

Reklamy

3 comments on “Czadrów z protokołem HTTPS

  1. 🙂 Chodzi o to, że surfowanie po czadrow.pl jest bardziej bezpieczne niż na „zwykłych” witrynach. Dotychczas z takiego szyfrowania korzystały przede wszystkim strony banków. Od teraz strona czadrow.pl jest tak bezpieczna jak strony internetowe banków. Zrozumieli? 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s