Galeria

Zaduszki w Uniemyślu

Dziś dnia 26.10.2014 roku Stowarzyszenie Doliny Zadrny i Klub Przyrodników zorganizowało wieczór zaduszkowy w Uniemyślu. Zaduszki rozpoczęto o godzinie 16.00 inscenizacją sądu wiejskiego w wykonaniu mieszkańców Uniemyśla i Okrzeszyna.
Zebrana publiczność w miejscowej karczmie, przeniosła się w zamierzchłe czasy oglądając historyczne przedstawienie osądzenia skazanego przez ławników i sołtysa. Po przedstawieniu zebrani goście mogli skorzystać z pysznego jadła przyrządzonego przez gospodynie Uniemyśla i Okrzeszyna. W menu znalazły się placki sodowe z makiem, tarta z dynią, domowy chleb, smalec, miód, kapusta zasmażana, a także inne tradycyjne potrawy, w tym ciasta i słodkości.
Około godziny 18.00 wszyscy goście przenieśli się pod remontowane ruiny kościoła św. Mateusza. Przy blasku zniczy i ogniska zebrani goście wysłuchali opowieści o zmarłych spoczywających na cmentarzu przy kościele. Na murach kościoła były wyświetlane fragmenty filmów a wszystko przy występie zespołu „Prosto z serca”.
Zaduszki zakończył zespół Flounder Beside The Bones, dając występ w miejscowej karczmie.

Reklamy

5 comments on “Zaduszki w Uniemyślu

  1. Wspaniała impreza służąca podniesieniu walorów turystycznych tego miejsca. Chwała organizatorom. Serdeczne podziękowania w szczególności Panu Zieleniowi.

  2. No tak Panie Arturze tylko Pan wie co najlepsze w naszych okolicach i publikuje to na portalu !!!
    Pozdrawiam i dziękuję za portal sołectwa Czadrów. Nie jestem mieszkańcem gminy Kamienna Góra, ale często tu wpadam bo jest tu wiele informacji, których gdzie indziej nie poczytam, a ja też jestem patriotą lokalnym. Pozdrawiam.
    Na „powiatowej” była tylko wzmianka, że takie wydarzenie będzie miało miejsce.

  3. Serdecznie dziękujemy za obecność, wsparcie medialne i piękną relację zdjęciową z niedzielnych wydarzeń w Uniemyślu. Wasze zainteresowanie i uznanie dla naszych działań daje nam dużo satysfkacji i radości. Pozdrawiamy sąsiadów i do zobaczenia wkrótce!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s