Sołectw@ w sieci podsumowanie

Zakończył się konkurs na najlepszą wiejską stronę internetową „SOŁECTWA@ w sieci”. Konkurs był zorganizowany przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów a jego celem było przeciwstawienie się wykluczeniu cyfrowemu, które grozi szczególnie na obszarach wiejskich. Inicjatywa konkursu odbywała się pod honorowym patronatem Ministra Administracji i Cyfryzacji a partnerami akcji byli m. in. Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz Związek Województw RP.
O konkursie pisaliśmy tutaj >>.

W tegorocznej edycji konkursu zostało zakwalifikowanych 216 stron internetowych z całej Polski, w tym witryna naszego sołectwa czadrow.pl

Z nadesłanych stron internetowych komisja konkursowa wyłoniła jednego finalistę na dane województwo. W województwie dolnośląskim do ścisłego finału zakwalifikowała się strona sołectwa Kruszyn, którą można obejrzeć tutaj >>.

Niestety kryteria ocen brane pod uwagę przez jury konkursowe nie dawały nam szans na wygraną. Nasze sołectwo, bardzo skromne w swojej infrastrukturze nie mogło konkurować ze znacznie rozwiniętymi wsiami prezentującymi na witrynach swoje bogate życie lokalne. Naszym celem było uzyskanie możliwie najlepszego wyniku w plebiscycie na nagrodę publiczności. To w tym głosowaniu internauci mogli wyrazić swoją aprobatę dla danej strony internetowej oddając na nią głos.

Miło nam poinformować, iż strona naszego sołectwa uplasowała się na szóstym miejscu spośród 216 zgłoszonych stron w skali kraju i na pierwszym miejscu w województwie dolnośląskim.

Najwięcej głosów od internautów otrzymały sołectwa:
Wiązownica Kolonia, woj. świętokrzyskie, głosów 316
Mroczki, woj. mazowieckie, głosów 310
Stare Orzechowo, woj. mazowieckie, głosów 251
Okocim, woj. małopolskie, głosów 242
Gorzyń, woj. wielkopolskie, głosów 218
Czadrów, woj. dolnośląskie, głosów 161

Z naszego regionu udział w konkursie brała również witryna sołectwa Ogorzelec, która otrzymała 43 głosy. Również gratulujemy.

Uzyskane miejsce w czołówce w skali kraju i pierwsze w województwie dolnośląskim uznajemy za satysfakcjonujące. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos na stronę internetową sołectwa Czadrów. Aby obejrzeć wszystkie zgłoszone strony internetowe w II edycji konkursu należy skorzystać z tej mapki >>.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s