Galeria

Konkurs Potraw i Palm Wielkanocnych

Dziś 12.04.2014 roku w Krzeszowie odbył się Gminny Konkurs Potraw i Palm Wielkanocnych. Celem konkursu było kształtowanie wśród mieszkańców gminy tradycyjną kulturę ludową.
Tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z gałązek wierzby, która w symbolice kościoła jest znakiem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy. Przygotowane na konkurs palmy prezentowały się bardzo okazale. W konkursie potraw wielkanocnych podziwiać można było kunszt pań, dekorujących wielkanocne stoły, które uginały się od smakowitych świątecznych przysmaków.
Za pośrednictwem powiatowa.info informujemy, że w tym roku jury w składzie: Ewa Kwiecińcka, Przemysław Burchardt, Mieczysław Gabrowski, obejrzało 24 palmy. W kategorii dzieci i młodzież trzecie miejsce zajęła palma ze Świetlicy Środowiskowej w Przedwojowie, dwa równorzędne drugie miejsca zajęły konstrukcje ze Świetlicy Środowiskowej w Leszczyńcu i Przedszkola Publicznego w Krzeszowie. Najwyżej oceniona została palma przygotowana w Świetlicy Środowiskowej w Ogorzelcu. W kategorii dorośli trzecie miejsce zajęły palmy Koła Gospodyń Wiejskich z Pisarzowic i Janiszowa oraz sołectwa Jawiszów. Drugie miejsca przyznano konstrukcjom przygotowanym przez Stowarzyszenie Optymistów Krzeszowskich oraz sołectwo Przedwojów. Wygrała palma sołectwa Olszyny. Podczas rekolekcji dzieci z gimnazjum wzięły udział w szkolnym konkursie palm. Nagrody fundował ks. Marian Kopko. Trzecie miejsca zajęły klasy Ia i Ib, drugie klasa IIb, a pierwsze IIIb. Do konkursu potraw zgłoszonych zostało siedem stołów. Oceny podjęli się: Bożena Kończak, Anna Benkmann Kuncewicz i Zygmunt Homoncik. Trzecie miejsce zajął świąteczny stół przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Ptaszkowa, drugie KGW Janiszów, a konkurs wygrało Stowarzyszenie Optymistów Krzeszowskich. Podczas pracy jury na scenie zaprezentowali się uczniowie z krzeszowskiej podstawówki.

Reklamy

One comment on “Konkurs Potraw i Palm Wielkanocnych

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s