Galeria

Czasy na lasy

Dziś 04.10.2013 roku zostały zakończone warsztaty edukacyjne połączone z sadzeniem drzewek. Na ścieżce przyrodniczo dydaktycznej goszczeni byli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie oraz członkowie Rodzinnego Ogrodu Działkowego Przyszłość również z Mieroszowa. To wszystko odbywało się w pięknej scenerii Pogórza Sudeckiego w okolicach Rezerwatu Głazy Krasnoludków, gdzie członkowie koła łowieckiego Knieja Lubawka zbudowali ścieżkę dydaktyczną z oznakowaniem, tablicami dydaktycznymi i placem dydaktycznym z miejscem na ognisko, ławami z zadaszeniem i urządzeniami myśliwskimi. Te obiekty to zasługa Nadleśnictwa Kamienna Góra, głównego partnera finansowego.
Projekt Czasy na lasy był skierowany przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych i młodzieży. Jego celem było zwiększenie świadomości ekologicznej i poczucia odpowiedzialności za przyrodę poprzez organizację warsztatów przyrodniczych połączonych z akcją sadzenia drzew. Cały projekt był kierowany przez Koło Łowieckie Knieja Lubawka przy udziale Nadleśnictwa Kamienna Góra i realizowany na ścieżce przyrodniczo dydaktycznej szeroko prezentowanej na naszym serwisie.
Nasz udział w projekcie polegał na jego dokumentowaniu fotograficznym i tworzeniu tablic pamiątkowych, które niebawem powstaną przy miejscu zasadzeń. Cały projekt trwał 6 dni, w których powstały niezapomniane chwile utrwalone na fotografiach. Na naszym serwisie zostały zamieszczone wybrane galerie poglądowe. Jeżeli jesteś zainteresowany/a pełną relacją fotograficzną z tego szczególnego projektu, jaki miał miejsce w naszym regionie, zapraszam na serwis Knieja Lubawka pod poniższymi linkami, gdzie znajdują się wszystkie nasze fotografie.

Dzień pierwszy – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamiennej Górze
Dzień drugi – Publiczna Szkoła Podstawowa w Mieroszowie
Dzień trzeci – Szkoła Podstawowa w Krzeszowie
Dzień czwarty – Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze
Dzień piąty – Szkoła Podstawowa w Krzeszowie
Dzień szósty – Publiczna Szkoła Podstawowa w Mieroszowie

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s